loading...

Widać, że wzrastają ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są duże ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku odczuwalny jest regularny silny progres wartości wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odkłada się to na cenach magnesów NdFeB, i w następstwie na cenach wszystkich artykułów budowanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto niektóre z rozpoznanych czynników takiej sytuacji...

  • Centralne administrowanie Chińskiego Rządu zakresem stawek zasadniczych bez ujęcia rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co wymuszenie podciąga wartość minerałów.
  • Niezbędne do poniesienia, ale znaczne koszty osłony środowiska, jakie powiązane są z nowymi zasadami, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Znacznie kosztowne w niepracujących aktualnie, wyeksploatowanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie posiadają konkurencji na rynku wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie gdy idzie o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich jedynie umacnia monopolistyczną kondycje Chin, zaś ograniczona oferta w porównaniu do kwitnącego popytu dopuszcza sposobność podnoszenia odpłatności bez zahamowań.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W reakcji na koniunkturę na rynku proponujemy:

  • Wykonać badania obecnych oraz najbliższych planów ażeby móc w pełni przewidzieć zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Zakup prewencyjny maksymalnej ilości magnesów co ustrzeże nas przed spodziewanym wzrostem cen, a jednocześnie umożliwi nam subtelniejszą politykę podwyżek cen własnego produktu nie odczuwalną tak bardzo dla własnych ewentualnych nabywców.
  • Przemyślenie wymienienia magnesów stosowanych do obecnej pory magnesami o mniejszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Trzeba dysponować wiedzą, iż współczesny rynek handlu magnesami znacząco skrócił terminy płatności w sprzedaży hurtowej, i to do trzech dni. Takie terminy w krótkim czasie mogą stać się podstawą więc będzie to miało naturalny wpływ na naszą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona neo-cube.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube