loading...

Dlaczego rosną ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są wysokie ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku widoczny jest systematyczny silny progres kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odbija się to na wartościach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wartościach wszelkich towarów wytwarzanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto poniektóre z poznanych bodźców takiej okoliczności...

  • Decyzyjne zarządzanie Chińskiego Rządu poziomem wycen podstawowych bez ujęcia rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co wymuszenie podciąga wartość minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, jednak znaczne koszty osłony środowiska, które nierozłączne są z aktualnymi zasadami, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie zauważalne w niepracujących już, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie odczuwają rywali w branży wydobycia oraz przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeżeli mówimy o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich tylko utrwala monopolistyczną role Chin, natomiast ograniczona dostawa w przeliczniku do rosnącego popytu pozwala na szansę windowania cen bez ograniczeń.
  • Siła nabywcza dolara amerykańskiego

W kontrakcji na okoliczności na rynku proponujemy:

  • Wykonać analizy bieżących oraz najbliższych projektów aby móc w pełni przewidzieć zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Skup prewencyjny dużej ilości magnesów co zabezpieczy nas przed ewentualnym wzrostem cen, a jednocześnie da nam subtelniejszą procedurę podwyżek cen końcowego wyrobu nie zauważalną istotnie dla naszych ewentualnych klientów.
  • Przemyślenie podmienienia magnesów stosowanych do obecnej chwili magnesami o niższej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Musimy posiadać rozeznanie, że współczesny rynek handlu magnesami zdecydowanie zredukował terminy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w krótkim okresie potrafią stać się normą więc będzie to miało naturalny wpływ na naszą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, lecz nasz serwis https://neo-cube.pl nie wspiera już IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Mozilla Firefox, Microsoft Edge albo Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube