loading...

Dlaczego rosną ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są wysokie ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku zauważalny jest systematyczny znaczny przyrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odkłada się to na wycenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na cenach wszelkich produktów produkowanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto niektóre z poznanych powodów takiej okoliczności...

  • Decyzyjne sterowanie Chińskiego Rządu poziomem stawek zasadniczych bez ujęcia rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co sztucznie podnosi cenę minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, jednakże wysokie koszty ochrony środowiska, jakie powiązane są z aktualnymi zasadami, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Znacznie zauważalne w niepracujących już, wyczerpanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie posiadają oponentów w branży wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeżeli chodzi o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich wyłącznie utrwala monopolistyczną role Chin, a szczupła podaż w stosunku do kwitnącego zapotrzebowania daje szansę podwyższania odpłatności bez zahamowań.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W reakcji na koniunkturę na rynku doradzamy:

  • Przeprowadzić badania bieżących i najbliższych zamysłów by móc w całości przewidzieć zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Wykup zapobiegawczy znacznej porcji magnesów co zabezpieczy nas przed przyszłym przyrostem cen, a jednocześnie zapewni nam subtelniejszą strategię podwyżek cen końcowego wyrobu nie odczuwalną tak bardzo dla naszych przyszłych nabywców.
  • Przemyślenie wymienienia magnesów używanych do obecnej chwili magnesami o słabszej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Trzeba dysponować wiedzą, że dzisiejszy rynek handlu magnesami znacząco ograniczył okresy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w najbliższym czasie potrafią stać się normą zatem będzie to miało stały wpływ na naszą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasz firmowy serwis https://neo-cube.pl nie wspiera już Internet Explorer'a. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Microsoft Edge, Mozilla Firefox lub Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube